Конкурс – змагання лісорубів

     13 серпня цього року на спеціально відведеній ділянці у Славецькому лісництві Державного підприємства "Берегометське лісомисливське господарство" проведено традиційні професійні змагання серед лісорубів, які організувала і відповідним чином надала їм фінансову підтримку Чернівецька обласна організація Товариства лісівників України.
     Наказом директора ДП "Берегометське лісомисливське господарство" було визначено перелік та терміни виконання підготовчих робіт та утворено комісію для оцінки майстерності вальників лісу. До складу комісії ввійшли фахівці ДП "Берегометське ЛМГ" та Сторожинецького лісового коледжу.
Мета цього конкурсу - показ технічних навиків і безпечного звалювання дерев бензомоторними пилками на лісозаготівельних роботах.
     Учасників змагань та представників лісництв привітав директор підприємства Ракевич М.П. та в.о. начальника територіального управління         Державної служби України з питань праці Луцак І.Г.
     Представляв Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, як орган, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, Семирозум О.І.- начальник відділення виконавчої дирекції Фонду у Вижницькому районі.
     Перед початком змагань з вальниками лісу проведено інструктаж з охорони праці, а потім показано майстер клас із звалювання деревбензомоторними пилками.
     Свої вміння показували представники дев’яти лісництв ДП "Берегометське лісомисливське господарство". Змагання проходили у п'яти вправах:

  1. вправності звалювання дерев;
  2. майстерності монтажу пиляльного ланцюга;
  3. здійсненні комбінованого різу деревини;
  4. здійсненні точногорізу деревини;
  5.  обрубуванні гілок.

     Кожен вид змагання необхідно було виконати відповідно до Правил охорони праці для працівників лісового господарства та лісової промисловості (НПАОП 02.0-1.04-05) з урахуванням затраченого часу для кожної операції.
     Кращий результат у   вправності звалювання дерев показав представник Чемернарського лісництва Жолован Костянтин Іванович. Він був вправніший за інших учасників і умайстерності монтажу пиляльного ланцюга, його час - всього15 секунд і у підсумку виборов І-е місце у змагання.Друге і третє загальні місця у змагання вибороли відповідно Понич Ілля і Жолован Павло. Лісоруби, які вибороли І – ІІІ місця візьмуть участь у Всеукраїнському конкурсі – змаганнях у вересні 2015р.