8 серпня в парку імені Ю.Федьковича у м.Вижниці відбулось літературне свято з нагоди 180-річчя від дня народження Буковинського Кобзаря Юрія Федьковича.

     Представники державної виконавчої і представницької влади району, підприємств, організацій та установ, громадськості поклали квіти до пам'ятника Ю.Федьковичу. Зі словами вітання виступили заступник голови райдержадміністрації Клавдія Назаренко, Вижницький міський голова Олексій Чепіль та голова районного товариства ВО "Просвіта" Дмитро Никифоряк.
Роль Юрія Федьковича виконав директор Вижницького РБНТД Михайло Ковалюк, юні читці Ірина Колотило та Наталія Білак читали посвяти Федьковичу та його вірші.

     Гімн України у виконанні народного аматорського чоловічого хору Іспаського СБНТД злітає до гірських вершин. З вірою в єдність та непереможність українського народу лунає "Отче наш" (присутні помолились за здоров'я та сили тих, хто зі зброєю в руках захищає цілісність і незалежність України). У виконанні чоловічого хору (учасник хору Семирозум О.І.- начальник відділення в.д. Фонду у Вижницькому районі)звучали: "Пісня про Лук'яна Кобилицю", "Пісня про Довбуша".

     Впродовж заходу звучало поетичне слово Буковинського Кобзаря "Осьмийпоменник Тарасові Шевченку", "Оскресни Бояне", "Думи ж мої, думи руські", "Пречиста Діво, радуйся Маріє", "Було колись на Буковині", "Боже праведний", "Нива" та інші.
     Завершив свято духовний гімн України "Боже великий, єдиний".