Порядок ведення переговорів та укладання колективних договорів і угод

     Цими днями, у залі засідань Вижницької районної ради відбулася виїзна семінар-нарада з питань ведення переговорів та укладання колективних договорів і угод у районі за участі першого заступника голови райдержадміністрації Іллі Романюка, голови районної ради Михайла Андрюка, керівників організацій та установ району.

     Розпочинаючи семінар-нараду Ілля Романюк відзначив важливу роль укладання колективного договору: "Нині окремі керівники не надають належної уваги питанню укладання колективного договору. Особливо негативна ситуація складається на новоутворених та приватних підприємствах, малого та середнього бізнесу, - зауважив посадовець. – Варто пам’ятати, що укладання колективного договору має важливе значення, як для роботодавця так і для працівників. Сьогодні це найважливіший локальний нормативно-правовий акт, що визначає, умови оплати і охорони праці, соціальні гарантії для працівників на підприємстві, в установі, організації". Закликав керівників організацій та установ району до активного обговорення цих питань.

     У світлі вимог чинного законодавства про оплату і охорону праці, соціальних захист працюючих детально розповіли: голова обласної ради профспілок Володимир Шкварковський, заступник голови федерації роботодавців області Степан Терновецький, в.о. начальника відділу праці департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Артем’юк, начальник відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ України Омелян Семирозум, голова районної ради з координації діяльності профспілок у районі Ярослав Борсук.

     Відразу ж після інформаційних виступів запрошені давали присутнім ґрунтовні відповіді на хвилюючі їх питання.

     Всі учасники семінар-наради зійшлися на думці, що такий семінар слід ще раз провести з роботодавцями – керівниками підприємств і установ а також фізичними особами, які використовують працю найманих працівників.