16.04.2015р.  Під час проведення наради з керівниками управлінь, відділів Вижницької райдержадміністрації, підприємств, організацій, установ начальник відділення виконавчої дирекції Фонду Семирозум О.І. виступив з інформаціє щодо заходів з нагоди Всесвітнього дня охорони праці та стану виробничого травматизму. Учасників наради було поінформовано, що проведення Всесвітнього дня охорони праці започаткувала Міжнародна організація праці з 2003 року зважаючи на те, що ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали День пам'яті за загиблими на робочих місцях.
     В Україні День охорони праці – 28 квітня офіційно визнаний Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року і з цього часу також проводяться заходи, які покликані привернути увагу органів державної влади, суб'єктів господарювання, громадських організацій, всього суспільства до проблеми збереження життя і здоров’я людей під час виконання трудових обов'язків.
     День охорони праці щорічно - 28 квітня відзначають у більш як 100 країнах світу.
     У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».
     У 2014 році у порівнянні з 2013 роком кількість страхових нещасних випадків в Україні зменшилась на 25,7% (з 9221 до 6850), кількість смертельно травмованих осіб зменшилась на 0,6% (з 528 до 525).
     Кількість нещасних випадків на виробництві збільшилась у Чернівецькій області - на 6 випадків, або 16,2 % (з 37 до 43).
     Упродовж  2014 року відділенням зареєстровано 13 нещасних випадків т.ч. у Вижницькому районі - 11 нещасних випадків на підприємствах і в установах з них 1 з смертельним наслідком Кількість нещасних випадків пов'язаних з виробництвом у звітному році в порівнянні з 2013 роком (5)  зросла майже у 3 рази.
     Із 13 зареєстрованих у відділенні за 2014 рік нещасних випадків на підприємствах, в організаціях та установах у 9 нещасних випадках  основною причиною їх настання комісії з розслідування визнали організаційну     (невиконання вимог інструкції з охорони праці, невиконання посадових обов'язків), у 4 нещасних випадках основною причиною - психофізіологічну (особиста необережність потерпілого), у 1 нещасному випадку основною причиною – технічну (недостатня надійність засобів виробництва).
     Із 11 зареєстрованих нещасних випадків у Вижницькому районі - 5 нещасних випадки мали місце з працівниками загальноосвітніх навчальних закладів району.
     Аналіз обставин і причин нещасних випадків свідчить, що людський фактор проявляється у здійсненні працівниками неправильних, помилкових, навмисних або ненавмисних дій чи проявів небезпечної бездіяльності, кожна з яких може завершитися нещасним випадком.

       Начальник відділення                                                  О.Семирозум