Обговорено проблемні питання лісової галузі 

     Омелян Семирозум – начальник відділення виконавчої дирекції
Фонду ССНВ України у Вижницькому районі Чернівецької області

     Актуальні питання функціонування деревообробної галузі Вижницького району обговорено, 17 лютого цього року, під час наради з керівниками лісозаготівельних підприємств та суб’єктами господарювання деревообробної галузі. 

     Участь у нараді взяли виконуючий обов’язки начальника Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Череватий, голова районної ради Михайло Андрюк, перший заступник голови райдержадміністрації Ілля Романюк, керівники правоохоронних органів, голови місцевих рад та представники громадських організацій.

     Розпочинаючи нараду Михайло Андрюк зауважив, що лісова галузь є провідною на теренах Вижницького району, адже надає робочі місця жителям нашого району та забезпечує більше 40 відсотків надходжень до бюджетів усіх рівнів.

     Підприємців, які здійснюють свою діяльність в деревообробній галузі поінформовано про зміни в податковому законодавстві, які вступили в дію з 1 січня 2016 року. Перший заступник начальника ДПІ у Вижницькому районі Валерій Додяк надав роз’яснення щодо особливостей функціонування спрощеної системи оподаткування, податку на доходи фізичних осіб та сплати єдиного соціального внеску.

     Про охорону праці та соціальний захист працівників деревообробної галузі інформував начальник відділення виконавчої Дирекції фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вижницькому районі Омелян Семирозум. За його словами минулого року у цій галузі Вижницького району зафіксовано 5 нещасних випадків на виробництві, 1 з яких смертельний. Основними причинами травмування працівників є організаційні причини, тому важлива роль у профілактиці травматизму покладена на служби охорони праці підприємств, проведення ними інструктажів і навчання з охорони праці, перевірок технічного стану засобів виробництва тощо.

     Досить дискусійним питанням наради стало обговорення роботи службових осіб, на яких покладено обов’язок охорони лісу від самовільних рубок та інших видів лісопорушень, а також участі громадських організацій у цьому процесі.

     Як поінформував начальник слідчого відділу Вижницького відділення поліції Сторожинецького відділу ГУНП у Чернівецькій області Микола Гнатюк минулого року до Єдиного Державного реєстру судових рішень внесено 24 кримінальні правопорушення у лісовій галузі.

     За словами заступника керівника Кіцманської місцевої прокуратури  Віталія Зварича необхідно активізувати роботу працівників лісової охорони щодо попередження скоєння злочинів у цій галузі.

     Підбиваючи підсумки наради Ілля Романюк закликав органи місцевого самоврядування, правоохоронні органи, громадськість до конструктивної співпраці задля налагодження ефективної роботи у межах  чинного законодавства, у виявленні та усуненні правопорушень у лісовій галузі.