1

28 квітня – Всесвітній день охорони праці
Девіз 2016 року – „Стрес на робочому місці: колективний виклик”

1
1

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2016 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні
до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

      За ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та травмування працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.
      У 2016 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом „Стрес на робочому місці: колективний виклик”.
      Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я громади, зокрема працюючих.
      Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.
      Результати досліджень, проведених в Європі та інших розвинених країнах, засвідчили, що стрес на робочому місці є причиною від 50 % до 60 % усіх втрачених робочих днів.
      Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці.
      Наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на дотримання безпечних умов праці та при тривалому впливі можуть призвести до виникнення втрати працездатності чи різних хвороб, а вчасне їх розпізнання - може зберегти життя та здоров’я працюючих.
      Сьогодні працівники підпадають під дію стресу частіше через скорочення можливостей для отримання бажаної роботи, страх її втратити, суттєве зниження фінансової стабільності тощо.
      За оперативними даними на підприємствах області упродовж 2015 року зареєстровано 8 нещасних випадків зі смертельними наслідками, що на 40 % більше, ніж за попередній рік. Основні причини  їх настання є організаційні та психофізіологічні,  де ключову роль відіграє людський фактор.
      За 2015 рік на відшкодування шкоди, медичну, професійну та соціальну реабілітацію осіб, які постраждали від нещасних випадків на виробництві та отримали професійні захворювання в Чернівецькій області, використано понад 22 млн. грн.. коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
      Саме тому, культура безпеки праці, управління стресом, медичне обстеження, дотримання трудової та технологічної дисципліни є актуальними на сьогоднішній день.
      Захистити і зберегти здоров’я, добробут і продуктивність праці як всього колективу, так і кожного окремого працівника неможливо без розуміння природи стресу і механізмів його впливу на працюючих та підприємство, а також без добре спланованої програми, яка пом’якшить його згубні наслідки і, що більш важливо, попередить їх.
      Усвідомлюючи важливість порушеного питання, тривалу перспективу його вирішення, Організаційний комітет звертається до місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці.
      Організаційний комітет звертається до представників засобів масової інформації з проханням забезпечити всебічне висвітлення заходів, що відбуватимуться в області в рамках Дня охорони праці.