Віримо у кращу долю України і її народу

Семирозум О.І. - начальник відділення виконавчої дирекції
Фонду ССНВ України у Вижницькому районі

     Чергову 14-у річницю Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання відзначаємо 22 серпня - в одному ряду з державними святами: Днем Державного прапора України і Днем Незалежності України. І це в свою чергу надає не тільки більшої важливості цій даті, але й більшої відповідальності за виконання тих функцій, які покладені на Фонд, його виконавчу дирекцію та робочі органи.
     До складної економічної ситуації, в якій перебувала Україна у попередні роки, додалися у цьому році події на Сході держави. Все це негативно впливає на добробут населення, його психологічний стан. Потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання час від часу звертаються до відділення із запитанням: "Чи не припиняться страхові виплати?". Відповідаємо, що виплати будуть проводитись протягом всього терміну, який встановила МСЕК, а тимчасові затримки з страховими виплатами зумовлені надходженням фінансового ресурсу до управління Державної казначейської служби у недостатніх розмірах.
     Виконавча дирекція Фонду в повному обсязі виконує свої зобов'язання перед потерпілими внаслідок нещасного випадку на виробництві та членами їх сімей, яких на обліку майже 300 тисяч осіб.
     Станом на 01 липня 2014р. на обліку у відділенні – 306 справ потерпілих та членів їх сімей, з них:
- жителів Вижницького району – 251 справа;
- жителів Путильського району – 55 справ.
     Загальна сума щомісячних страхових виплат за І півріччя 2014р. склала 650,2 тис грн., з них потерпілим від нещасних випадків та професійних захворювань – 616,7 тис грн., та членам сімей (в разі смерті потерпілих) – 33,5 тис. грн., надано медико-соціальної послуг на суму 21,7 тис. грн.
     Призначено і виплачено одноразові допомоги потерпілим в разі стійкої втрати працездатності в сумі 157,4 тис. грн. Відшкодовано підприємствам 35,8 тис. грн. для виплати допомоги в зв'язку з тимчасовою непрацездатністю внаслідок нещасного випадку на виробництві за 3-х потерпілих, проведено індексацію грошових доходів потерпілих відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" та Порядку проведення індексації грошових доходів населення.
     За 6 місяців 2014 року на підставі актів щомісячних звірок, проведених відділенням виконавчої дирекції Фонду та управліннями Пенсійного фонду, узгоджена сума коштів в розмірі 29,5 тис. грн. Щомісячна сума, яка приймається Фондом до заліку, в середньому у 2014 р. складає 4,9 тис. грн.
     Тобто, інваліди трудового каліцтва отримують пенсію в зв'язку з трудовим каліцтвом, і крім цього, страхові виплати з Фонду від нещасних випадків на виробництві.
Виконавча дирекція Фонду розробила механізм організації здійснення страхових виплат потерпілим на виробництві та членів їх сімей із АР Крим, Донецької та Луганської областей за місцем їх тимчасового перебування, працює безкоштовна "гаряча телефонна лінія" 0 800 501 383 для отримання консультацій з усіх питань щодо організації здійснення страхових виплат, надання послуг тощо.
     Страхові виплати та медико-соціальні послуги потерпілим і надалі будуть здійснюватись Фондом від нещасних випадків на виробництві у повному обсязі.
     Віримо, що Україна здолає всі негаразди, які виникають на шляху її становлення і український народ заживе гідним життям.

З нагоди державних свят і річниці Фонду наші щирі вітання і побажання всім жителям району, колегам по роботі, щоб в Україні у реальному житті найвищою соціальною цінністю була Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, щоб кожен мав право на працю, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується, щоб кожен мав право на належні, безпечні і здорові умови праці.