Щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування

     Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому проект закону "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо забезпечення діяльності фондів соціального страхування у період реорганізації".

     Під час засіданні Комітету 16 липня зазначалося, що законопроектом №2775 пропонується надати виконавчим дирекціям фондів соціального страхування, що реорганізуються, повноваження здійснювати заходи з реорганізації шляхом злиття фондів, у тому числі щодо утворення відповідних комісій для забезпечення процедури їх реорганізації.

     Під час розгляду законопроекту обговорено низку поданих поправок, які були відхилені або враховані.

     Голова Комітету Людмила Денісова повідомила, що за її ініціативи було внесені поправки до законопроекту щодо комісій з ліквідації фондів: "У разі невиконання комісіями протягом місяця з дня їх утворення повноважень щодо реорганізації Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань або Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виконавча дирекція Фонду соціального страхування за погодження з правлінням Фонду зможе вносити зміни до їх складу".

     Як повідомили Інформаційному управлінню в секретаріаті Комітету, законопроект №2775 був прийнятий 16 червня 2015 року в першому читанні, і для внесення поправок до другого читання у Комітеті було створено робочу групу, яка мала напрацювати узгоджені правки до законопроекту. За цей час відбулося два засідання робочої групи, проте представники від держави, профспілок і роботодавців не виробили єдину спільну позицію щодо реорганізації двох фондів та створення Фонду соціального страхування.

     Виходячи з цього, узагальнену порівняльну таблицю поправок до законопроекту № 2775 було подано до Міністерства юстиції України з метою отримання офіційного висновку щодо створення ліквідаційних комісій з реорганізації фондів.

     У свою чергу, Міністерство юстиції повідомило, що правління фондів соціального страхування втратили повноваження з прийняття рішень щодо припинення їх діяльності. Тому підтримує позицію Міністерства соціальної політики надати повноваження виконавчим дирекціям фондів здійснювати заходи з реорганізації шляхом їх злиття, у тому числі щодо утворення відповідних комісій для забезпечення процедури їх реорганізації, затвердження персонального складу цих комісій.

     За матеріалами сайту : http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/113852.html#top