Ми забезпечуємо надання медико-соціальних послуг

ІгорТимик - головний спеціаліст відділення виконавчої дирекції
Фонду ССНВ України у Вижницькому районі

     Фонд соціального від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відповідно до чинного законодавства надає комплекс послуг з медичної та соціальної реабілітації потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. До комплексу послуг входить лікування в стаціонарних медичних закладах та санаторно-курортне лікування, медична реабілітація, забезпечення потерпілих необхідними видами доглядів, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, додатковим харчуванням, автомобілями, інвалідними колясками, протезно-ортопедичними виробами тощо.
     Організацією надання таких послуги цій категорії осіб опікуютьсябезпосередньо робочі органи виконавчої дирекції Фонду.
     Станом на 1 червня 2016р. на обліку у відділенні виконавчої дирекції Фондуу Вижницькому перебуває 53 потерпілих, які потребують медико-соціальної допомоги.Крім того право на отримання медико-соціальних послуг мають 6 тимчасово переміщених осіб (з Донецької і Луганської областей), які перебувають на обліку у відділенні. За висновками МСЕК їм визначено потребу в різноманітних послугах: відновне лікування (реабілітація), лікування в лікувально-профілактичних закладах, забезпечення протезно-ортопедичними виробами, санаторно-курортне лікування, забезпечення медикаментами та виробами медичного призначення, різні види доглядів, забезпечення автомобілями та спеціальними засобами пересування.
     Всі потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання отримують необхідні види медико-соціальної допомоги вчасно і в повному обсязі.За період з початку нинішнього року проведено відшкодування самостійного придбання медикаментів та лікарських засобів 5 потерпілим, з яких 4 потерпілі – первинне лікування.Видано направлення на забезпечення протезно-ортопедичними засобами 5 потерпілим, проведено відновне лікування 1 потерпілому і 1 потерпілому надано санаторно-курортне лікування. Проводяться виплати на необхідні види догляду 2 інвалідам 1 групи та компенсація витрат на бензин, ремонт, технічне обслуговування та транспортне обслуговування 7 потерпілих. Крім того на третій квартал поточного року передбачено санаторно-курортне лікування ще 5 інвалідів трудового каліцтва. На даний час відділення виконавчої дирекції Фонду сформувало та надало до управління виконавчої дирекції Фонду в Чернівецькій області пакет документівдля забезпечення автомобілем одногопотерпілого, якому встановила таку потребу МСЕК. У 2016 роціще двох потерпілих буде забезпечено спеціальним засобами пересування (коляски).
     З метою організації ефективного лікування потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві, забезпечення їх необхідними медико-соціальними послугами відділенням виконавчої дирекції Фонду укладено договори з лікувально-профілактичними  і аптечними закладами Вижницького та Путильського районів, договори з Вінницьким казенним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством. Відділення є стороною договорів укладених з обласними лікувальними закладами.
     Фінансування медико-соціальних послуг здійснюється відділенням виконавчої дирекції Фонду на підставі актів надання послуг, виконаних робіт,інших платіжних документів.
     Потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які мають право на забезпечення протезно-ортопедичними виробами (протези, палиці, милиці, взуття тощо): не потрібно чекати кінця року, а найближчим часом звернутися до відділення для отримання направлення для забезпечення протезно-ортопедичними виробами. Очікування кінця року спричиняє значне навантаження на підприємство, що призводить до затримки у виконанні замовлення.
     Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи наполегливо працюють над організацією надання медико-соціальних послуг потерпілим на виробництві, покращенням якості надання послуг, створенням усіх можливих умов для подолання обмежень життєдіяльності, відновлення і компенсації порушених або втрачених можливостей до побутової, професійної і суспільної діяльності.
     У нинішніх складних життєвих умовах - головне зберегти довіру один до одного і не впадати у відчай.

***