22 серпня цього року Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відзначив 16-ту річницю з дня свого утворення.

     За цей період Фонд довів, що ідея створення системи соціального страхування в Україні на передовому європейському досвіді була правильною і вкрай актуальною.
     На сьогоднішній день Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України є найбільш ефективною та фінансово спроможною організацію в державі, що успішно здійснює у сукупності близько 30 видів послуг та допомог, у тому числі соціальних, медичних, реабілітаційних, лікувальних, оздоровчих, профілактичних та інших. Під його страховим захистом знаходяться понад 13 мільйонів працюючих громадян.
     Слід зазначити, що у структурі видатків бюджету Фонду понад 90 відсотків становлять витрати на соціальне забезпечення потерпілих на виробництві та членів їх родин, зокрема, на відшкодування шкоди, їх медичну та соціальну реабілітацію.
     Найбільш чутливим питанням, яким щоденно займаються спеціалісти відділення, це відшкодування шкоди, пов'язаної з втратою застрахованими особами заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. Потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання і їх сім'ям виплачуються страхові виплати, безперебійно працює механізм організації здійснення страхових виплат потерпілим на виробництві із АР Крим та Донецької і Луганської областей за місцем їх тимчасового перебування, працює безкоштовна "гаряча телефонна лінія" 0 800 501 383 для отримання консультацій з усіх питань щодо організації здійснення страхових виплат, надання послуг тощо.
     Кількість потерпілих та членів їх сімей, яким відділення у Вижницькому районі здійснювало страхові виплати, в 2001 році становила майже 108 осіб,а на сьогоднішній день складає 222 особи.
     Середній розмір щомісячної страхової виплати на одного потерпілого в цьому році становить913 грн. проти 38 грн. в 2001 році.
     Суттєве зростання середнього розміру щомісячних страхових виплат потерпілим відбувалося, зокрема, і завдяки перерахунку цих виплат на коефіцієнт зростання середньомісячної заробітної плати, який проводився щорічно.
Також відділенням постійно проводиться індексація грошових доходів потерпілих.
     З початку своєї діяльності Фонд значно збільшив кількість наданих медико-соціальних послуг потерпілим внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Протягом 2001-2015 років було надано медико-соціальних послуг на загальну суму 573 тис. гривень.
5 потерпілих – інвалідів трудового каліцтва забезпечено автомобілями.
     У рамках реалізації державної соціальної політики, спрямованої на інтеграцію осіб з особливими потребами у сучасне суспільство, забезпечення їх самореалізації, духовного зростання, виконавчою дирекцією Фонду з 2013 року започатковано проведення щорічних всеукраїнських спартакіад серед інвалідів праці "Сила духу".
     Попри свою нетривалу історію спартакіада вже стала помітною подією на теренах держави. З кожним роком її ідеї набувають все ширшої підтримки та популярності, зростає коло долучених до цієї справи.
     Завдяки професійному колективу, який сформувався за ці роки, його самовіддачі, за цей період зроблено багато добрих справ для людей і напрацьовано чимало нових ідей задля покращення соціального захисту наших громадян. Впевнений, що все найкраще у нас ще попереду.
     На завершення хочеться ще раз привітати всіх з великими державними святами нашої країни – Днем Державного Прапора України та Днем Незалежності та 16-ю річницею заснування Фонду. Добра, благополуччя, міцного здоров'я, миру і щастя у Ваших родинах, нових здобутків на благо народу України.