Реорганізація фондів соціального страхування спрямована на посилення соціального захисту застрахованих громадян

     24 травня відбулося позачергове засідання правління Фонду соціального страхування України, у ході якого були розглянуті питання, пов’язані з завершенням процедури реорганізації фондів соціального страхування та визначенням дати, з якої Фонд соціального страхування України почне виконувати функції та завданнявизначені Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
     Правління прийняло постанову про зміни у структурі робочих органів Фонду і доручило головам комісій з реорганізації Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України і Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та їх робочих органів забезпечити завершення процедури їх припинення до 1 серпня 2017 року і складання відповідних передавальних актів.
     Крім цього, правління Фонду схвалило Порядок відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання за новим принципом. Зазначений Порядок є черговим кроком, спрямованим на посилення соціального захисту застрахованих громадян та якісне отримання ними соціальних послуг за рахунок коштів Фонду.
     Порядок передбачає можливість вільного вибору санаторно-курортного закладу потерпілим на виробництві для отримання відповідних послуг.
     Після самостійного вибору потерпілим санаторно-курортного закладу для отримання відповідного лікування робочим органом Фонду готується та укладається тристоронній договір, на підставі якого потерпілий отримує належне йому санаторно-курортне лікування, а санаторно-курортний заклад отримує від Фонду відшкодування витрат за надані послуги в межах визначених граничних витрат.

За матеріалами http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=250012898