Вшанування вишивальниці Марії Лахман

     14 квітня в Путильській районній центральній бібліотеці відбулася творча зустріч знаної на Путильщині вишивальниці з с. Яблуниця Марії Лахман, що пройшло під назвою "Все життя у шитві і шиття - як життя". Подякувати майстрині за клопітку багаторічну працю в царині вишивки прийшли колеги по ремеслу та численні пошановувачі творчості Марії Григорівни, найближчі родичі, односельчани. На цій зустрічі Марії Лахман були вручені Почесні грамоти і Подяки від Чернівецької обласної державної адміністрації, Департаменту культури облдержадміністрації Путильської районної державної адміністрації,  та відділу культури райдержадміністрації.
     Представники крайової та районної влади: заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Олександр Шкурідін, директор департаменту культури облдержадміністрації Віра Китайгородська, перший заступник голови районної державної адміністрації Михайло Ямницький висловили безмежну вдячність та доземний уклін творчо обдарованій яблунчанці, котра  попри важку травму руки внаслідок нещасного випадку на виробництві ще в далекому 1959 році у віці 16 років, не впала у відчай, подолала всі труднощі з Божою допомогою, і поставила перед собою мету вишивати, відтворювати на полотні красу буковинської вишивки, розкривати та дарувати її для широкого кола громадськості, продовжити активне життя.
     Вітальну адресу та пам'ятний подарунок Лахман М.Г. від відділення виконавчої дирекції Фонду ССНВ України у Вижницькому районі вручив начальник відділення Семирозум О.І.
     Марія Лахман вишила близько двісті робіт. Серед її робіт кращими стали вишиті весільні рушники, сюжетні картини «Гуцули», «Родинний дім Ю. Федьковича», портрет І. Я. Франка, символіка Путильщини, портрет Ксенії Колотило. А у 2014 році Лахман М.Г. вишила та подарувала відділенню емблему Фонду.
     На рахунку вишивальниці безліч нагород та чимало титулів. Так, майстриня є почесним членом районної Гуцульської асоціації народних майстрів декоративно-прикладного мистецтва, лауреат культурно-мистецької премії ім. Ксенії Колотило, учасниця 20 міжнародних гуцульських фестивалів. А що найближче самій майстрині – вона дарує своє мистецтво людям не вимагаючи взамін нічого.
     Цього пам’ятного дня захід проходив у супроводі вишитих робіт знаної мисткині, якими досхочу милувались учасники творчої зустрічі.  

1